Nowe SIO - Temat zbiorczy

Dyskusje i rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem.

Re: Nowe SIO - Temat zbiorczy

Postprzez Feliks2005 » wtorek, 28 lis 2017, 12:26

Dziś przeczytałam, że można dodawać/modyfikować/usuwać oddziały podstawowe!!! Ucieszyłam się i wzięłam do roboty. A tu przykra niespodzianka - system zawiesza się po wpisaniu 2 (słownie: dwóch) oddziałów. Niebieskie kółeczko kręci się od blisko pół godziny i nic. No, w takim tempie, to do końca roku szkolnego nie uda się nie tylko wpisać oddziałów ale i później przypisać uczniów, usunąć starych itp. Ręce opadają :x
Feliks2005

Postprzez Karolina123 » poniedziałek, 8 sty 2018, 13:38

Witam mam problem z Starym SIO nie mogę się zalogować czas występuje komunikat niepoprawne hasło. w Jaki sposób można odzyskać hasło?
Karolina123

Postprzez quiris » wtorek, 30 sty 2018, 22:38

Karolina123 napisał(a):Witam mam problem z Starym SIO nie mogę się zalogować czas występuje komunikat niepoprawne hasło. w Jaki sposób można odzyskać hasło?

1) Nacisnąć na klawiaturze dwa klawisze: WINDOWS + R
2) W okienku Uruchom wpisać: %userprofile% i nacisnąć klawisz ENTER
3) W nowo otwartym okienku odnaleźć i usunąć do kosza folder .SIO
4) Uruchomić stare SIO i założyć nowe konto administratora.
Robert Błaut
Aktualne informacje dotyczące nowego SIO: http://sio.kuratorium.kielce.pl
quiris

Pochwały: 1

Postprzez referentwdepresji » wtorek, 6 lut 2018, 11:20

Witam,
Mam pytanie odnośnie etykiet znajdujących się obok uczniów. Przy wszystkich uczniach mam szarą etykietę: uczeń niezweryfikowany w PESEL. Co to oznacza? Czy to jest jakiś błąd?
referentwdepresji

Postprzez irmina19851984 » środa, 7 lut 2018, 14:02

Witam, obecnie mamy możliwość przypisania uczniów do oddziałów. W zakładce nauka ucznia w latach szkolnych 2014/2015 i starszych widnieją komunikaty BRAK PRZYPISAŃ UCZNIA DO ODDZIAŁÓW. Czy te dane należy uzupełnić czy pozostawić tak jak jest?
irmina19851984

Postprzez Feliks2005 » poniedziałek, 12 lut 2018, 13:48

Moje upoważnienie do SIO jest ważne do 28 lutego 2018, moduł "Wniosek" jest ciągle nieaktywny, nawet więc gdy pojawią się nowe możliwości wpisywania danych w SIO ja tego nie będę mogła robić. Jak długo trzeba czekać aby moduł "Wniosek" zadziałał?
Feliks2005

Postprzez quiris » niedziela, 4 mar 2018, 21:51

referentwdepresji napisał(a):Witam,
Mam pytanie odnośnie etykiet znajdujących się obok uczniów. Przy wszystkich uczniach mam szarą etykietę: uczeń niezweryfikowany w PESEL. Co to oznacza? Czy to jest jakiś błąd?

Szara etykieta oznacza etykietę „wyłączoną”, czyli w tym wypadku wszyscy uczniowie są poprawnie zweryfikowani. Należy się martwić wtedy, gdy „zegar” zaświeci się na czerwono.
Robert Błaut
quiris

Postprzez quiris » niedziela, 4 mar 2018, 21:54

Feliks2005 napisał(a):Moje upoważnienie do SIO jest ważne do 28 lutego 2018, moduł "Wniosek" jest ciągle nieaktywny, nawet więc gdy pojawią się nowe możliwości wpisywania danych w SIO ja tego nie będę mogła robić. Jak długo trzeba czekać aby moduł "Wniosek" zadziałał?

Nie ma obecnie możliwości złożenia wniosku o przedłużenie upoważnienia, dlatego po zakończeniu ważności upoważnienia, czyli najwcześniej można było to zrobić 1 marca należy złożyć wniosek o wydanie upoważnienia dla osoby nieposiadającej upoważnienia, czyli na stronie sio.men.gov.pl należy kliknąć „Złóż wniosek” i postępować zgodnie z instrukcjami na stronie pomocsio.men.gov.pl
Robert Błaut
quiris

Postprzez quiris » niedziela, 4 mar 2018, 21:55

irmina19851984 napisał(a):Witam, obecnie mamy możliwość przypisania uczniów do oddziałów. W zakładce nauka ucznia w latach szkolnych 2014/2015 i starszych widnieją komunikaty BRAK PRZYPISAŃ UCZNIA DO ODDZIAŁÓW. Czy te dane należy uzupełnić czy pozostawić tak jak jest?

Należy przede wszystkim przypisać uczniów do wszystkich oddziałów z bieżącego roku szkolnego.
Robert Błaut
quiris

Postprzez dorrad123 » wtorek, 17 kwi 2018, 12:56

Witam, wpisałam wszystkich uczniów, przypisałam uczniów do oddziałów i teraz rodzi się pytanie czy ja mam coś jeszcze gdzieś wysłać czy to już automatycznie jest wysyłane?
dorrad123

Poprzednia strona

Powrót do Systemy obsługi stypendiów, SIO