Nowe SIO - Temat zbiorczy

Dyskusje i rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem.

Re: Nowe SIO - Temat zbiorczy

Postprzez anieszka0110 » poniedziałek, 25 lut 2013, 19:29

Oczywiście poprzez formularz

http://sio.men.gov.pl/index.php/pomoc/kontakt-pomoc

Powodzenia :)
anieszka0110

Postprzez akimi » wtorek, 26 lut 2013, 14:28

Czy ktoś miał z was może taki problem: loguję się jako jst a w lewym górnym rogu w nazwie jednostki mam szkoła podstawowa? Dzwoniła do nich i zgłaszałam bląd, ale trwa to już 2 tygodnie i za każdym razem jak dzwonię żeby dowiedzieć się co zrobili to konsultant wspaniałomyślnie nadaje mojemu problemowi priorytet a odpowiedzi jak nie było, tak nie ma. Po poinformowaniu ich o tym pojawił się kolejny problem - czytając forum wywnioskowałam, że już taki się pojawiał - nie mogę zalogować się po zmianie hasła, mało tego nie mogę nawet zmienić hasła, bo wyskakuje błąd w dostępie do centrali. Co zrobić? Też dzwonić czy pisać? Coś to da? :roll:
akimi

Postprzez justynka » wtorek, 26 lut 2013, 14:46

Witam, czy ktoś już doszedł do "danych zbiorczych". Utknęłam na pomieszczeniach. Czy każde pomieszczenie mam dopasować do podanych tam kategorii, czy tylko te pomieszczenia z których korzystają uczniowie (sugeruje to ta lista pomieszczeń, która nam się pokazuje)? Czy do pomieszczeń do prowadzenia zajęć w-f zaliczamy też szatnie przy sali gimnastycznej? A sekretariat jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym? itp. Dziękuję za informację. A jeśli ktoś się natknął na jakąś instrukcję jak mamy to wprowadzać to proszę o namiary.
justynka

Postprzez janka21 » wtorek, 26 lut 2013, 15:06

Przy wypełnianiu danych nauczyciela nie zaznaczamy zgody za pozyskanie i na przechowywanie (byłam na szkoleniu i mówili zeby tego nie zaznaczać). zgoda na pozyskanie - zgodę nauczyciela na pismie pozyskuje ten, kto będzie chciał mieć dostęp do danych danego nauczyciela. Natomiast zgoda na przechowywanie - dopiero gdy bedzie zbliżał sie termin upływu 5 lat mozna zacząć zbierac zgody od nauczyciela, oczywiście na pismie. Także na chwilę obecną zostają puste "kwadraciki".
janka21

Postprzez bruce » wtorek, 26 lut 2013, 15:55

TZM04 ma być zlikwidowany, czekamy. Tak, pomieszczenie ma być dopasowane do kategorii; pomieszczenie wielofunkcyjne to jak sama nazwa wskazuje, jak pełni ono więcej niż jedną funkcję (sekretariat takim pomieszczeniem nie jest, chyba że prowadzi się w nim lekcje). W szatni zajęć wf się nie prowadzi więc nie dodajemy ich do sali. Powinna być kategoria "pozostałe". Najlepszą instrukcją jest zdrowy rozsądek, resztę będziemy poprawiać... po aktualizacji :lol:
bruce

Pochwały: 1

Postprzez zespolowiec2 » środa, 27 lut 2013, 09:45

Infolinia SIO to taki gadżet do nauki liczenia np. od 39 w dół i od nowa. ;-)
Ale za to maile krążą sprawnie, zatem w odpowiedzi na zasygnalizowany problem otrzymujemy odpowiedź:
""(TKZM04)” przy wysyłaniu danych adresowych ucznia pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy nie zostały wysłane
dane identyfikacyjne tego ucznia. Proszę sprawdzić w panelu komunikacji
czy dane identyfikacyjne uczniów znajdują się w zakładce \\\"zakończone\\\".
Jednak w niektórych szkołach/placówkach błąd ten pojawia się mimo, że dane identyfikacyjne ucznia zostały
poprawnie przetworzone - jest to w tej chwili diagnozowane przez programistów."
zespolowiec2

Postprzez AndrzejStatut » środa, 27 lut 2013, 15:44

Długo się nie odzywałem, ale! ważna sprawa!
Tak jak pisałem, pojawił mi się komunikat o błędnych danych identyfikacyjnych. Byłem w urzędzie i faktycznie był u nich błąd!
Naprawdę jestem w szoku! Myślałem, że poprostu tak mnie zbyli, ale jednak okazało się, że nie;)
Z nowości - Błędy: Loader, TKZM04, TKRW002, i błąd prasowania xml mają być usunięte z nową aktualizacją.
Jeśli chodzi o wydane przez jst logingi z komunikatem Powielone IDTR,, to podobno komunikat ten pojawia się przy logowaniu z bazę danych innej szkoły.
AndrzejStatut

Postprzez Waldemar » środa, 27 lut 2013, 15:54

Witam, widzę, że są tu osoby, którym wystarczyło cierpliwości i mają pewne informację o 'wspaniałym' programie. Mam zatem prośbę i pytanie jednocześnie - jak mogę obliczyć pensum nauczyciela? Dla uściślenia podaję przykładowe wartości: 5/18 oraz 6/9 - jak mam wprowadzić te dane do sio? Liczę na to, że ktoś będzie mógł mi pomóc...Pozdrawiam
Waldemar

Postprzez AndrzejStatut » środa, 27 lut 2013, 17:11

U mnie nauczyciel miał 13/26 i 5/18 i podobno trzeba to obliczać w następujacy sposób.
Stwierdzamy, które z pensum jest "mniej" ważne. w tym wypadku 5/18. Liczebnik (5) mnożymy przez mianownik "ważniejszego" pensum ( 26) i wynik dzielimy przez mianownik mniej ważnego(18). Wynik Dodajemy do liczebnika ważniejszego pensum.
Przedstawię to na działaniu, gdyż pewnie nie napisałem dość zrozumiale.
(5*26) / 18 = 130/18=7,22
5/18=7.22/26

Pensum, które wpisujemy do aplikacji to wynik dodania (7.22+13)/26 - 20,22/26

Jeśli komuś wyjdzie ponad 1 etat np. 29/26 to do aplikacji wpisujemy tylko jeden pełen etat 26/26, a te 3 godziny dodajemy w polu godziny ponadwymiarowe;)
AndrzejStatut

Postprzez AndrzejStatut » środa, 27 lut 2013, 17:12

Waldemar napisał(a):Witam, widzę, że są tu osoby, którym wystarczyło cierpliwości i mają pewne informację o 'wspaniałym' programie. Mam zatem prośbę i pytanie jednocześnie - jak mogę obliczyć pensum nauczyciela? Dla uściślenia podaję przykładowe wartości: 5/18 oraz 6/9 - jak mam wprowadzić te dane do sio? Liczę na to, że ktoś będzie mógł mi pomóc...Pozdrawiam

W Twoim wypadku to będzie:
(5*9)/18=2,5
Powinieneś więc wpisać 8,5/9
AndrzejStatut

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Systemy obsługi stypendiów, SIO