Nowe SIO - Temat zbiorczy

Dyskusje i rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem.

Re: Nowe SIO - Temat zbiorczy

Postprzez referentwdepresji » wtorek, 11 kwi 2017, 08:56

Witam,
Mam pytanie odnośnie wypełniania danych dotyczących nauczycieli - czy mamy obowiązek wpisywać nieobecności oraz wynagrodzenia (co miesiąc) nauczycieli? Jesteśmy publiczną szkołą podstawową.
referentwdepresji

Postprzez quiris » wtorek, 11 kwi 2017, 09:00

Szkoły prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego (zgodnie z aktualnym stanem prawnym) są zobowiązane do uzupełniania comiesięcznego informacji o wynagrodzeniach każdego z zatrudnionych nauczycieli:
W ramach danych, októrych mowa wart.29 ust.1 pkt1 lit.j ipkt1a lit.ioraz ust.3 pkt1 lit.g ipkt2 lit.f ustawy, w SIO gromadzi się dane dziedzinowe nauczycieli dotyczące wysokości wynagrodzenia:
1) otrzymywane wynagrodzenie zasadnicze;
2) otrzymywane dodatki:
a) za wysługę lat,
b) motywacyjny,
c) funkcyjny,
d) za warunki pracy,
e) specjalistyczny,
f) za uciążliwość pracy,
g) za warunki pracy z tytułu wykonywania pracy za granicą;
3) wypłacone wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe oraz godziny doraźnych zastępstw, o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt 3 ustawy – Karta Nauczyciela;
4) wypłacone dodatkowe wynagrodzenie za pracę w porze nocnej;
5) wypłacone wynagrodzenie za pracę w dniu wolnym od pracy, o którym mowa w art. 42c ust. 3 ustawy – Karta Nau- czyciela;
6) wypłacona nagroda jubileuszowa;
7) wypłacone dodatkowe wynagrodzenie roczne;
8) wypłacony zasiłek na zagospodarowanie;
9) wypłacone nagrody ze specjalnego funduszu nagród;
10) wypłacona odprawa w związku z przejściem na emeryturę, rentę z tytułu niezdolności do pracy lub nauczycielskie świadczenie kompensacyjne;
11) wypłacone odprawy z tytułu rozwiązania stosunku pracy, o których mowa w art. 20 ust. 2 i art. 28 ust. 1–2a ustawy – Karta Nauczyciela;
12) wypłacony dodatek, o którym mowa w art. 54 ust. 3 ustawy – Karta Nauczyciela;
13) wypłacony dodatek, o którym mowa w art. 54 ust. 5 ustawy – Karta Nauczyciela;
14) wypłacony dodatek, o którym mowa w art. 30a ust. 3 ustawy – Karta Nauczyciela;
15) wypłacony ekwiwalent pieniężny za okres niewykorzystanego urlopu, o którym mowa w art. 66 ust. 2 ustawy – Karta Nauczyciela.

Wszystkie szkoły są zobowiązane do wprowadzania informacji o nieobecnościach nauczycieli:
1) urlop macierzyński, urlop rodzicielski, urlop ojcowski lub urlop na warunkach urlopu macierzyńskiego;
2) urlop wychowawczy;
3) urlop bezpłatny udzielony na podstawie art. 17 ust. 2 i art. 17 ust. 2a ustawy – Karta Nauczyciela;
4) urlop udzielony na podstawie art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 1881);
5) zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy na podstawie art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych;
6) urlop dla poratowania zdrowia;
7) zwolnienie z obowiązku prowadzenia zajęć na podstawie art. 42 ust. 6 ustawy – Karta Nauczyciela;
8) zawieszenie w pełnieniu obowiązków na podstawie art. 85t ust. 1–3 ustawy – Karta Nauczyciela;
9) urlop udzielony na podstawie art. 68 ust. 1 ustawy – Karta Nauczyciela;
10) urlop bezpłatny, o którym mowa w art. 174 § 1 Kodeksu pracy;
11) przeniesienie w stan nieczynny;
12) niezdolność do pracy, o której mowa w art. 92 § 1 Kodeksu pracy, z określeniem łącznej liczby dni nieobecności w pracy w danym miesiącu;
13) zwolnienie od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki, o którym mowa w art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2016 r. poz. 372 i 960), z określeniem łącznej liczby dni nieobecności w pracy w danym miesiącu;
14) urlop uzupełniający, o którym mowa w art. 66 ust. 1 ustawy – Karta Nauczyciela.

Autor postu otrzymał pochwałę
Robert Błaut
Aktualne informacje dotyczące nowego SIO: http://sio.kuratorium.kielce.pl
quiris

Pochwały: 1

Postprzez manek » wtorek, 2 maja 2017, 10:12

Witam,
Od kilku dni mam problem z zalogowaniem się do aplikacji, pojawia się komunikat: "Wystąpił problem w komunikacji z systemem centralnym. Sprawdź czy jesteś połączony z Internetem.", dodam że posiadam połączenie z internet .
manek

Postprzez anne » piątek, 5 maja 2017, 11:44

Witam,

mam pytanie odnośnie ukończenia szkoły. 28.04. klasy 3 Liceum i klasy 4 Technikum ukończyły szkołę. Czy powinnam zaznaczyć w zakładkach "Przypisani do oddziału podstawowego" i "Nauce obowiązek"w Nowym SIO datę kwietniową czy sierpniową?
Nadmieniam, że pisałam do pomocy SIO i oni odpisali, że trzeba wpisać kwietniową. Natomiast teraz czytam forum i pisze, że sierpniową. Jaka w takim razie ta data powinna być?
anne

Postprzez quiris » piątek, 5 maja 2017, 11:49

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez pracowników MEN jako datę ukończenia szkoły należy wpisywać datę 31 sierpnia.
Robert Błaut
quiris

Postprzez katia91 » poniedziałek, 8 maja 2017, 10:00

Witam, mam pytanie odnośnie wprowadzania wynagrodzenia dla nauczyciela który przeszedł z umowy na czas określony na umowę na czas nieokreślony na podstawie karty nauczyciela. Otóż wynagrodzenie system przyjmuje mi tylko do dnia w którym obowiązywała stara umowa tj. sierpnia 2016. Każda kolejna próba dodania wynagrodzenia dla tego nauczyciela kończy się błędem który wskazuje iż nie mam przypisanego obowiązku dla danego roku szkolnego i tu owszem, sprawdziłam a nawet ponownie wprowadziłam ten obowiązek dla nowej umowy i dla roku szkolnego 2016/2017 i niestety błąd ten wciąż się pojawia... Czy ktoś miał podobnie? Da się ten problem jakoś rozwiązać? Już zaczęłam zastanawiać się czy by nie usunąć tego nauczyciela i wprowadzić go na nowo z tą tylko jedną umową obowiązującą od września 2016? Proszę o porady gdyż ciężko gdziekolwiek taka informację odnaleźć
katia91

Postprzez manek » poniedziałek, 8 maja 2017, 13:12

Witam,
Od kilku dni mam problem z zalogowaniem się do aplikacji, pojawia się komunikat: "Wystąpił problem w komunikacji z systemem centralnym. Sprawdź czy jesteś połączony z Internetem.", dodam że posiadam połączenie z internet . Proszę o podpowiedź, co powinnam zrobić.
Dziękuję
manek

Postprzez quiris » poniedziałek, 8 maja 2017, 13:14

Manek, zgłoś problem do CIE: http://pomocsio.men.gov.pl/?page_id=12
Robert Błaut
quiris

Postprzez Karolina1405 » środa, 10 maja 2017, 10:14

Jeśli nauczyciel miał dzień opieki to jak wprowadzić to w wynagrodzeniu ? Wynagrodzenie za pracę w dniu wolnym od pracy ?
Karolina1405

Postprzez AAA » czwartek, 11 maja 2017, 22:14

quiris napisał(a):Zmienił się program we wrześniu 2016 i od tego momentu MEN zmienił zasady (ten przytoczony link jest już nieaktualny). W przypadku ukończenia szkoły wpisujemy zawsze 31 sierpnia roku ukończenia szkoły.

W dniu 28 kwietnia 2017r. zadałam pytanie przez formularz SIO odnośnie daty ukończenia szkoły i uzyskałam odpowiedź ,, Witam, Absolwentom wpisujemy datę czerwcową ( taka jak na świadectwie ) Pozdrawiam". Teraz to już nic nie rozumiem :-(
AAA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Systemy obsługi stypendiów, SIO