pytania nowe SIO

Dyskusje i rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem.

pytania nowe SIO

Postprzez BozG » piątek, 22 mar 2013, 21:44

Witam,
Mam następujące pytania do nowego SIO:
1. Podczas wpisywania nauczyciela poszczególne dane zapisują się pod różnym numerem. Np. dane identyfikacyjne Jana XX mam pod numerem 10, ale dane na temat awansu i zatrudnienia tego samego nauczyciela są już pod numerem 7. Natomiast pod numerem 7 mam dane identyfikacyjne Karola YY. Czy to jest prawidłowe? Numeracji nie da się zmienić.
2. Gdy wysyłałam dane nowego ucznia otrzymuję wiadomość "Uczeń został już zarejestrowany". Ja ucznia wprowadziłam pierwszy raz. Skąd taki komunikat?
BozG

Re: pytania nowe SIO

Postprzez krysmam » środa, 27 mar 2013, 19:23

Mam problem z wejściem do SIO. Hasło powinno być zmieniane co 30 dni. Ostatnio zmieniłam hasło i od tego momentu mam problem z zalogowaniem.Ukazuje się informacja ...brak autoryzacji w powiadomieniach... Co mam z tym problemem robić .Proszę o pomoc.
krysmam

Postprzez Ela » poniedziałek, 8 kwi 2013, 20:30

Mam dokładnie ten sam problem...
Ela

Postprzez czarnag5 » piątek, 12 kwi 2013, 13:42

Ta numeracja jest rzeczywiście dziwna, ale chyba wszyscy tak mają... :roll:

co do zmiany hasła to nie miałam problemów, co prawda raz mi się pokazał komunikat o którym mówisz, ale dlatego, że je błędnie wpisałam - może u Ciebie też wynika to z błedu (np. małe/duże litery coś źle zanotowałaś.
czarnag5

Postprzez Bernadetta71 » środa, 12 cze 2013, 13:08

Witam,
mam pytania, proszę o odpowiedź jeśli ktokolwiek spotkał się z tymi problemami co ja. Z góry dziękuję.
1. Specyfikacja szkoły nie jest aktywna tylko na moim komputerze. W mojej szkole pracujemy na 3 komputerach (kadry na swoim, wyposażenie i inne na swoim, ja uczniów mam na swoim komp.) Mam wprowadzonych uczniów, którzy zostali już zarejestrowani więc ponowne wprowadzanie danych na komp gdzie specyfika szkoły działa odpada. Co z tym "fantem" zrobić?
2. Czy ktoś wie jak edytować dane identyfikacyjne ucznia?
Bernadetta71

Postprzez quiris » piątek, 20 wrz 2013, 08:36

W mojej szkole pracujemy na 3 komputerach (kadry na swoim, wyposażenie i inne na swoim, ja uczniów mam na swoim komp.)

Nie wolno wprowadzać danych na kilku komputerach! Ponieważ dane między tymi różnymi komputerami nie będą synchronizowane. Aktualna wersja programu SIO pozwala na prawidłową pracę jedynie na jednym komputerze! Obawiam się, że trzeba będzie wykonać tu operację odzyskiwania utraconej lokalnej bazy danych w celu przywrócenia lokalnej bazy danych SIO do właściwego stanu: http://sio.men.gov.pl/images/INSTRUKCJE/JST/Odzyskiwanie_danych.pdf

Czy ktoś wie jak edytować dane identyfikacyjne ucznia?

Zaznaczamy ucznia, klikamy „Podgląd szczegółów” i tam powinien być przycisk „Modyfikuj” (Edytuj).
Robert Błaut
Aktualne informacje dotyczące nowego SIO: http://sio.kuratorium.kielce.pl
quiris

Pochwały: 1

Postprzez magda27 » wtorek, 23 wrz 2014, 14:42

JST wprowadza dane odnośnie pomocy materialnej uczniów, wg stanu na jaki dzień trzeba zarejestrować uczniów?
magda27

Postprzez stevenhoang » niedziela, 30 lis 2014, 10:55

Thanks, Quiris!!, I did :)
stevenhoang

Postprzez moni85 » poniedziałek, 1 gru 2014, 11:47

JST i ZEAS-y wprowadzają pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie oświatą- kogo wprowadza JST (wójta)??? a ZEAS-y (dyrektora i pozostałych pracowników)??????
moni85

Postprzez quiris » sobota, 31 sty 2015, 12:25

moni85 napisał(a):JST i ZEAS-y wprowadzają pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie oświatą- kogo wprowadza JST (wójta)??? a ZEAS-y (dyrektora i pozostałych pracowników)??????

http://kuratorium.kielce.pl/11482/nowe- ... cje-prawne
Robert Błaut
Aktualne informacje dotyczące nowego SIO: http://sio.kuratorium.kielce.pl
quiris

Pochwały: 1

Następna strona

Powrót do Systemy obsługi stypendiów, SIO