Jak dodać zawód przy tworzeniu oddziałów

Dyskusje i rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem.

Jak dodać zawód przy tworzeniu oddziałów

Postprzez Asia » wtorek, 12 sty 2016, 17:50

Sio zajmuję się od 2 dni ☺
Chciałam stworzyć oddziały / klasy w szkole muzycznej.
Na samym końcu jest wybór zawodu i cyklu trwania (4 albo 6 lat). Naukę prowadzimy na 10 instrumentach, a program pokazuje tylko 6. Co zrobić aby pokazały się tam wszystkie instrumenty/zawody?
Asia

Re: Jak dodać zawód przy tworzeniu oddziałów

Postprzez quiris » środa, 13 sty 2016, 10:28

Zawód może zostać dodany jedynie przez jednostkę rejestrującą szkołę w RSPO (może to być przykładowo gmina, powiat, minister). Trzeba skontaktować się z tą jednostką i poprosić o uzupełnienie danych o zawodach.
Robert Błaut
Aktualne informacje dotyczące nowego SIO: http://sio.kuratorium.kielce.pl
quiris

Pochwały: 1

Postprzez Asia » środa, 13 sty 2016, 12:47

Dziękuję za odpowiedź.

Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie. (dotyczy klas i cykli)

Tworzę oddziały w SM. W każdej klasie są uczniowie grający na różnych instrumentach. Nie np. że I klasa to klasa fortepianu, a II to klasa trąbki. W I klasie grają na perkusji, trąbce, flecie itd.
Właściwe jest moje myślenie?
Podmiot - Lista oddziałów podstawowych
Informacje podstawowe
Specyfika oddziału - Podstawowe - ogólnodostępny
Dodatkowe - wielozawodowy
Zawód - instrument - cykl
np. trąbka - cykl 6
wszystkie instrumenty po kolei dla cyklu 6 - klasa Ia
wszystkie instrumenty po kolei dla cyklu 6 - klasa IIa
wszystkie instrumenty po kolei dla cyklu 4 - klasa Ia
wszystkie instrumenty po kolei dla cyklu 4 - klasa IIb

Mam wątpliwości dlatego, bo znalazłam taki zapis:

3. Jak należy uzupełnić dane identyfikacyjne w przypadku Szkoły Muzycznej I stopnia, w której są prowadzone dwa cykle nauczania - 6-cio letni i 4-letni. Czy wykazać ją jako zespół szkół a w nim dwie szkoły o tej samej nazwie i Regonie, mimo iż to nie jest Zespół Szkół Muzycznych?
W takim przypadku dane identyfikacyjne szkoły należy wpisać trzykrotnie. Szkoły artystyczne, prowadzące kształcenie jednocześnie w 6-letnim i 4-letnim cyklu nauczania, dla cyklu 4-letniego zakładają odrębny plik, w tablicy identyfikacji wpisując REGON z liczbą jeden w ostatnim znaku zamiast zera, wpisując jednocześnie odpowiedni typ szkoły artystycznej. Dla cyklu 6-letniego, w pliku podstawowym należy wpisać wszystkie informacje dotyczące danej szkoły. Natomiast w pliku dla cyklu 4-letniego tylko te odnoszące się do uczniów i absolwentów. Pozostałe tabele, dotyczące bazy materialnej, nauczycieli i pracowników niebędących pracownikami pedagogicznymi należy wypełnić zerami.

Bardzo proszę o pomoc, bo nie ruszę z robotą :)
Przepraszam, jeżeli zbytnio to zagmatwałam :)
Asia

Postprzez quiris » sobota, 27 lut 2016, 17:58

Tak, należy wybrać specyfikę dodatkową „wielozawodowy”, a ten znaleziony zapis to po pierwsze dotyczy starego SIO, po drugie dotyczy starej wersji starego SIO i w aktualnej wersji starego SIO tego problemu nie ma. Można taką szkołę z dwoma cyklami kształcenia wykazać w jednym pliku starego SIO.
Robert Błaut
Aktualne informacje dotyczące nowego SIO: http://sio.kuratorium.kielce.pl
quiris

Pochwały: 1

Powrót do Systemy obsługi stypendiów, SIO