EPUAP - darmowa licencja na Adobe LiveCycle Reader Extension

Wszystko na temat Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta, Elektronicznej Skrzynki Podawczej oraz Elektronicznego Obiegu Dokumentów (Systemów Zarządzania Dokumentami).

EPUAP - darmowa licencja na Adobe LiveCycle Reader Extension

Postprzez nitro07 » czwartek, 18 paź 2012, 10:51

News z http://www.epuap.gov.pl

Cytuję:
"Podmioty publiczne, udostępniające swoje usługi za pośrednictwem ePUAP, mogą skorzystać z bezpłatnych licencji na formularze wykonane w technologii PDF.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji dysponuje licencjami na oprogramowanie Adobe LiveCycle Reader Extension. Instytucje, które chcą skorzystać z tego rozwiązania, muszą za pośrednictwem ePUAP wystąpić z wnioskiem o zgodę na korzystanie z licencji.

Wykorzystanie formularzy PDF do udostępniania usług na platformie ePUAP to korzyści zarówno dla obywateli, którzy korzystają z tych usług, jak i urzędów, które je udostępniają. Intuicyjne i łatwe w obsłudze interaktywne formularze PDF ułatwiają urzędom przepływ danych i weryfikację ich poprawności. Obywatele z kolei zyskują formularz łatwy do wypełnienia w bezpłatnym programie do odczytu plików PDF, np. Adobe Reader. Dodatkowo formularz ten może być zbudowany w formie interaktywnego przewodnika, który krok po kroku prowadzi użytkownika przez proces jego wypełniania.

Szczególną zaletą formularzy PDF dla użytkowników ePUAP jest możliwość ponownego wykorzystania danych wprowadzonych już raz do systemu ePUAP. Dzięki wykorzystaniu tej funkcji możliwe jest wykorzystanie danych znajdujących się na platformie – uprzednio wprowadzonych w koncie podmiotu czy też słowników referencyjnych. Ponadto formularze PDF umożliwiają pobieranie danych z systemów zewnętrznych, np. poprzez połączenie z wystawianą przez urząd usługą sieciową (WebService). Ważnym aspektem wykorzystania formularzy PDF jest ich wysoki poziom bezpieczeństwa. Licencjonowany formularz PDF oznacza potwierdzenie tożsamości jego wystawcy, a także chroni przed wprowadzaniem do formularza nieautoryzowanych zmian oraz daje pewność użytkownikom, że ich dane osobowe są bezpieczne.

Instytucje publiczne chcące korzystać z licencji na oprogramowanie Adobe LiveCycle Reader Extension, powinny – za pośrednictwem ePUAP – wysłać wniosek o zgodę na korzystanie z licencji na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą (ESP) Centrum Projektów Informatycznych.

Uzyskanie licencji wiąże się z koniecznością spełnienia kilku warunków, mi.in.:
- publikacja usługi wykorzystującej formularz PDF na platformie ePUAP (http://www.epuap.gov.pl/)
- utworzenie formularza PDF na podstawie aktualnego wzoru dokumentu zamieszczonego w centralnym repozytorium wzorów dokumentów elektronicznych (CRD),
- utworzenie formularza PDF zgodnie z instrukcją użytkownika - Budowa formularzy w Adobe.

Szczegółowe informacje na temat procedury wnioskowania o zgodę na korzystanie licencji na oprogramowanie Adobe LiveCycle Reader Extension można znaleźć na stronie http://www.epuap.gov.pl/ w zakładce Podmioty Publiczne -> Licencje na formularze PDF."

Źródło: http://www.epuap.gov.pl
Avatar użytkownika
nitro07
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2010, 16:59

Re: EPUAP - darmowa licencja na Adobe LiveCycle Reader Exten

Postprzez Elise » piątek, 2 sie 2013, 12:23

Skorzystałem. Darmowa licencja do obiegu dokumentów elektronicznych zawsze się przyda :)
Ostatnio edytowano czwartek, 8 sie 2013, 19:44 przez nitro07, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto reklamę z treści posta.
Elise
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2013, 12:08


Powrót do EBOI, ESP, EPUAP, Elektroniczny obieg dokumentów (EZD)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron